MúzeumDigitárBudapest
CTRL + Y
hu
Budapesti Történeti Múzeum Szobrászati Gyűjtemény [KM_FK_KM.91.5.] Archívum 2022-12-12 13:44:57 Összehasonlítás

Diego IV.

OldNew
22
3[Budapesti Történeti Múzeum](https://bu.hu.museum-digital.org/institution/153)3[Budapesti Történeti Múzeum](https://bu.hu.museum-digital.org/institution/153)
4Gyűjtemények: [Szobrászati Gyűjtemény](https://bu.hu.museum-digital.org/collection/1287)4Gyűjtemények: [Szobrászati Gyűjtemény](https://bu.hu.museum-digital.org/collection/1287)
5Leltári szám szerint: BTM_KM_FK_KM.91.5.5Leltári szám szerint: KM_FK_KM.91.5.
66
7Leírás7Leírás
8Körösényi Tamás az 1970-es években a Magyar Képzőművészeti Főiskola szobrász szakán folytatta tanulmányait. Munkássága során foglalkoztatta a műfajok közötti határátlépés kérdése, a szobrászati felfogás hagyományos kereteinek feszegetése. Az 1980-as évek elejéig figurális és koncept-műveket, valamint a pop art, és a minimal art hatását tükröző objekteket készített. Művészi gyakorlatára jellemző a sorozatokban való gondolkodás, amely a művek közötti formakapcsolatra fókuszál. Giacometti-sorozatát, melynek egyik darabja a Diego IV. című munka, a nyolcvanas évek elején készítette. A Szobrok Giacomettt párizsi műterméből című műcsoportot 10 darab talapzatra helyezett poliészter szobor alkotja. A sorozat becsomagolt, lepelbe burkolt figuráiban felismerhetőek a modern szobrászat egyik kiemelkedő alakjának, Alberto Giacomettinek az alkotásai. A lepel, leplezés, álcázás kérdésköre, majd annak önállósult formában létrehozott alterációi Körösényi életművének egyik visszatérő motívumai. A Diego IV. című szobor Giacometti bátyjáról készített büsztjének parafrázisa. A forma követi a hatvanas évek elején készült eredeti szobor alakját, azonban Körösényi beburkolta, lepelbe csavarta a figurát, ahogy a sorozat többi darabját is, megfosztva ezzel őket eredeti jelentésüktől.8Körösényi Tamás az 1970-es években a Magyar Képzőművészeti Főiskola szobrász szakán folytatta tanulmányait. Munkássága során foglalkoztatta a műfajok közötti határátlépés kérdése, a szobrászati felfogás hagyományos kereteinek feszegetése. Az 1980-as évek elejéig figurális és koncept-műveket, valamint a pop art, és a minimal art hatását tükröző objekteket készített. Művészi gyakorlatára jellemző a sorozatokban való gondolkodás, amely a művek közötti formakapcsolatra fókuszál. Giacometti-sorozatát, melynek egyik darabja a Diego IV. című munka, a nyolcvanas évek elején készítette. A Szobrok Giacomettt párizsi műterméből című műcsoportot 10 darab talapzatra helyezett poliészter szobor alkotja. A sorozat becsomagolt, lepelbe burkolt figuráiban felismerhetőek a modern szobrászat egyik kiemelkedő alakjának, Alberto Giacomettinek az alkotásai. A lepel, leplezés, álcázás kérdésköre, majd annak önállósult formában létrehozott alterációi Körösényi életművének egyik visszatérő motívumai. A Diego IV. című szobor Giacometti bátyjáról készített büsztjének parafrázisa. A forma követi a hatvanas évek elején készült eredeti szobor alakját, azonban Körösényi beburkolta, lepelbe csavarta a figurát, ahogy a sorozat többi darabját is, megfosztva ezzel őket eredeti jelentésüktől.
29___29___
3030
3131
32Rekord frissítve: 2022-12-12 13:44:5732Rekord frissítve: 2024-01-23 14:46:04
33[CC BY-NC-SA @ BTM Kiscelli Múzeum - Fővárosi Képtár](https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.hu)33[CC BY-NC-SA @ BTM Kiscelli Múzeum - Fővárosi Képtár](https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.hu)
3434
35___35___
Budapesti Történeti Múzeum

Tárgy itt található: Budapesti Történeti Múzeum

A Budapesti Történeti Múzeum, amelyet az Aquincumi Múzeum, a Vármúzeum, a Kiscelli Múzeum és a Budapest Galéria mint tagintézmények alkotnak, az...