MúzeumDigitárBudapest
CTRL + Y
hu
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum Kereskedelemtörténeti dokumentációs gyűjtemény (KD) Aprónyomtatványok_Kártyanaptárak (KD) [KD_SZK_1984.20]
Budapesti Tejipari Vállalat kártyanaptár 1980 (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum CC BY-NC-SA)
Fotó tulajdonos/ jogkezelő: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum (CC BY-NC-SA)
1 / 2 Előző<- Következő->

Budapesti Tejipari Vállalat kártyanaptár 1980

Kapcsolat Az oldal idézése ... további információ erről a gyűjteményről (dokumentum) (PDF) Távolság kiszámítása az aktuális helytől Archivált változatok Kijelölés összehasonlításra Gráf nézet

Leírás

Budapesti Tejipari Vállalat kártyanaptár 1980
Ne főzzön otthon. Gondoskodik a család vacsorájáról a Gyermekélelmezési Vállalat

A tejipar fejlődése szempontjából döntő jelentőséggel bírt az 1925. évi "A tejtermékek állami ellenőrző jeggyel való ellátása" (márkázás) című törvény és az ennek végrehajtására kiadott rendelet. A törvény felhatalmazta a földművelésügyi minisztert, hogy "állami ellenőrzés alatt készült tejtermékeket forgalomba hozataluk előtt állami ellenőrző jeggyel láttassa el", továbbá, hogy az állami ellenőrzés gyakorlására Tejtermék Ellenőrző Állomás létesüljön.
A Budapesti Tejipai vállalat létrehozva: 1971.01.01, megszüntetve: 1994.01.01.,
működés időköre: 1971.01.01 - 1994.01.01. Feladatköre: A tej- és tejtermékek elsősorban társvállalatoktól történő vásárlása, szállítása, feldolgozása és értékesítése.

A Danone Csoport első hazai tejipari együttműködése az akkori BTV-vel (Budapesti Tejipari Vállalat) 1991-ben valósult meg, így a cég egyes termékei a magyar hűtők polcain is megjelentek. Ezután már nem volt megállás, és 1996-ban létrejött a Danone hazai vállalata.
A gyermekek élelmezésével foglalkozó társaság 1952-ben alakult Üzemélelmezési Vállalat néven, majd 1953-tól Gyermekélelmezési Vállalat megnevezéssel működött egészen 1986-ig, ekkor vette fel a máig is használt Junior Vendéglátó Vállalat nevet.

A fehér keretes kártya színes rajzán egy teli tányérral, bögrével, cserép virággal és egy plüssállattal megrakott asztal mellett ül egy barna hajú, fehér szalagos, kék ruhát, fehér blúzt viselő leányka, jobb kezében egy ismeretlen célú eszközzel, baljában egy szelet kenyérrel, mellette áll egy zöld zakós, csíkos pólós szőke fiúcska, baljában egy pohár tejjel. Felettük balra látható a cég emblémája: BTV, BUDAPESTI TEJIPARI VÁLLALAT felirattal, ahol aT betüt egy pohárba foglalták, amelyből egy lófarkas, fekete lánykafej szívószálon issza a tejet. Ettől jobbra a másik emblémán szintén felirat jelenik meg: Gyev GYERMEKÉLELMEZÉSI VÁLLALAT, a G-ben ismét egy lánykafejjel.
A kép jelzetlen.

Anyag/ Technika

Papír/színes nyomat

A következő válogatás része

Térkép
Kiadás Kiadás
1980
Magyar Hirdető
Budapest
Nyomtatás Nyomtatás
1980
Offset és Játékkártya Nyomda Zrt.
Budapest
1979 1982
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

Tárgy itt található: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum országos szakmúzeum, melynek gyűjtőköre kiterjed a hazai kereskedelem (kis- és nagykereskedelem,...

Kapcsolatfelvétel

[Rekord frissítve: ]

Továbbfelhasználással, idézéssel kapcsolatos információk

Az ezen a weblapon található szöveges információk nem kereskedelmi célú felhasználás számára a Creative Cammons 3.0 licence szerint (Nevezd meg! - Ne add el! - Így add tovább! (CC BY-NC-SA 3.0) szabadon felhasználhatók. A felhasznált szöveges információk forrásaként kérjük, a webes elérhetőség mellett mindenképpen adja meg a tartalomszolgáltató múzeum, köz- vagy magángyűjtemény nevét is. A képi ábrázolásokra (fotókra) vonatkozó szerzői jogi szabályozások a nagy méretben megjelenített képek alatt találhatók (a képek nagy méretben a nézőképekre kattintva jeleníthetők meg). Amennyiben a nagy méretű képek alatt, a jogtulajdonos nevének megadásán túl nincs egyéb szabályozás, a képek nem kereskedelmi célú felhasználására is a Creative Cammons 3.0 licence érvényes. Kérjük, a múzeum, illetve a köz- vagy magángyűjtemény nevét, valamint a jogtulajdonos nevét (amennyiben az a múzeum nevétől eltérő) a publikációban minden esetben feltüntetni. A képi és szöveges tartalmak bármilyen kereskedelmi célú felhasználása kizárólag a közzétételért felelős múzeum, illetve köz- vagy magángyűjtemény engedélyével lehetséges.