MúzeumDigitárBudapest
CTRL + Y
hu
Postamúzeum Távbeszélő-történeti gyűjtemény (T16) [POM_T16_2000.70.1.]
Motorola Associate 2000 hordozható rádiótelefon (Postamúzeum CC BY-NC-SA)
Fotó tulajdonos/ jogkezelő: Postamúzeum / Hajdú József (CC BY-NC-SA)
1 / 3 Előző<- Következő->

Motorola Associate 2000 hordozható rádiótelefon

Kapcsolat Az oldal idézése ... további információ erről a gyűjteményről (dokumentum) (PDF) Távolság kiszámítása az aktuális helytől Archivált változatok Kijelölés összehasonlításra Gráf nézet

Leírás

A Nordic Mobile Telephone System celluláris NMT 450-es rádiótelefonját hordozhatóként vagy járműbe szerelve használták a 450 MHz-es analóg rendszerben, Magyarországon a 06-60-as körzetszámon. Főbb paraméterek: 2 soros monokróm kijelző, semmilyen egyéb szolgáltatást nem nyújtott. SIM kártyára nem volt szükség. Az első hazai szolgáltató, a Westel 0660 indulását követően csupán csak pár készüléktípus közül választhattak a leendő ügyfelek. A választható típusok között szerepelt a Motorola Associate 2000 is. Ekkoriban ezt a típust is több százezer Ft-ért lehetett beszerezni.

A WESTEL Rádiótelefon Kft ismertetője:
"Hordozható készülék, saját akkumulátorral. Irodában a 220V-os hálózatról, gépkocsiban a gépjármű akkumulátoráról üzemeltethető. Elsősorban gépkocsiban és irodában történő használatát javasoljuk. A beépített hangszóró és mikrofon irodában is lehetővé teszi a kéz nélküli üzemmód használatát."

Anyag/ Technika

Műanyag, fém /

Méretek

Súly
3 kg
Darabszám
1

Szakmai leírás

Fő részei: rádió egység, mellette az akkumulátor, tetején a kézibeszélő, amely pattintós zárral rögzítődik a tokba, antenna, spirál kézibeszélő zsinór. A készülék fogantyúja oldalt helyezkedik el. A kézibeszélő külső részén a kijelző, a tájékoztató lámpák és a billentyűk, a belső részén a hallgató és a mikrofon helyezkedik el. A 16 karakteres kijelző a választott hívószám, a rövidített hívószámok, valamint a működésre vonatkozó üzenetek kijelzésére szolgál. Bekapcsolás után az első jelzőlámpa kigyullad. A második kőr alakú jelzőlámpa az üzemkész állapotot jelzi. A négyzet alakú jelzőlámpa bejövő híváskor villog, beszédállapotban kialszik. A háromszög alakú lámpa figyelmeztet, ha utazás közben a telefon nem tudta értesíteni a bázisrendszert az új tartózkodási helyről. Ilyenkor hívást nem lehet fogadni. A legutolsó, kézibeszélőt ábrázoló lámpa folyamatosan világít, ha a kézibeszélő használva van, villog, ha szabadkézi üzem van. A hangerő és a csengő beállítható. A billentyűzet számok és szöveges információ beírására szolgál. Az alsó részen található 9 gomb segítségével speciális szolgáltatásokat lehet beállítani. A készülék 99 telefonszám és a hozzátartozó név tárolására alkalmas. Egy címen 24 jegyű telefonszámot és 16 karakteres nevet lehet tárolni. Tápáramellátás hálózatról (telepített működtetés), akkumulátorról (hordozható) vagy autó szivargyújtó adapterről lehetséges.

A következő válogatás része

Postamúzeum

Tárgy itt található: Postamúzeum

Az 1885-1890 között alapított postamúzeumi gyűjtemény első állandó kiállítóhelyét 1955-ben nyitotta meg a budai postapalota toronyszobáiban. A...

Kapcsolatfelvétel

[Rekord frissítve: ]

Továbbfelhasználással, idézéssel kapcsolatos információk

Az ezen a weblapon található szöveges információk nem kereskedelmi célú felhasználás számára a Creative Cammons 3.0 licence szerint (Nevezd meg! - Ne add el! - Így add tovább! (CC BY-NC-SA 3.0) szabadon felhasználhatók. A felhasznált szöveges információk forrásaként kérjük, a webes elérhetőség mellett mindenképpen adja meg a tartalomszolgáltató múzeum, köz- vagy magángyűjtemény nevét is. A képi ábrázolásokra (fotókra) vonatkozó szerzői jogi szabályozások a nagy méretben megjelenített képek alatt találhatók (a képek nagy méretben a nézőképekre kattintva jeleníthetők meg). Amennyiben a nagy méretű képek alatt, a jogtulajdonos nevének megadásán túl nincs egyéb szabályozás, a képek nem kereskedelmi célú felhasználására is a Creative Cammons 3.0 licence érvényes. Kérjük, a múzeum, illetve a köz- vagy magángyűjtemény nevét, valamint a jogtulajdonos nevét (amennyiben az a múzeum nevétől eltérő) a publikációban minden esetben feltüntetni. A képi és szöveges tartalmak bármilyen kereskedelmi célú felhasználása kizárólag a közzétételért felelős múzeum, illetve köz- vagy magángyűjtemény engedélyével lehetséges.