MúzeumDigitárBudapest
CTRL + Y
en
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum Aprónyomtatványok_Számolócédulák (KD) [KD_1978.125.1.1]
Diana sósborszesz (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum CC BY-NC-SA)
Provenance/Rights: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Previous<- Next->

Diana sósborszesz

Contact Cite this page Data sheet (PDF) Calculate distance to your current location Archived versions Mark for comparison Graph view

Description

Zöld háttér előtt egy félmeztelen férfi rajza, aki éppen a karját keni be sósborszesszel, alatta natúr alapon fekete reklámszöveg és ajánló.
A sósborszesz, amely víz, konyhasó, finomszesz, etil-acetát és mentolkristály felhasználásával készített alkoholos oldat, a 19. század végén elengedhetetlen kelléke volt a magyar háztartásoknak.
Gyógyszertári neve: Spiritus menthae cum sale.
A sósborszesz sikerén felbuzdulva sokan próbáltak meg ebből megélni, közülük a legsikeresebbnek Erényi Béla bizonyult, aki 1907-ben védjegyeztette a mentolos Diana sósborszeszt. Az üzlet olyan jól ment, hogy kiszorította a piacról a Brázay sósborszeszt, ami az első ilyen típusú készítmény volt Magyarországon. 1910-ben pedig létrejött a Diana Ipari és Kereskedelmi Rt.

Material/Technique

Papír, fekete nyomat

Map
Issued Issued
1910
Erény,i Béla
Budapest
Printed Printed
1910
Chromolitographia Seidner
Budapest
1909 1921
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

Object from: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum országos szakmúzeum, melynek gyűjtőköre kiterjed a hazai kereskedelem (kis- és nagykereskedelem,...

Contact the institution

[Last update: ]

Usage and citation

The textual information presented here is free for non-commercial usage if the source is named. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Please name as source not only the internet representation but also the name of the museum.
Rights for the images are shown below the large images (which are accessible by clicking on the smaller images). If nothing different is mentioned there the same regulation as for textual information applies.
Any commercial usage of text or image demands communication with the museum.