MúzeumDigitárBudapest
CTRL + Y
hu
Postamúzeum Távbeszélő-történeti gyűjtemény (T16) [POM_T16_84.148.0.]
LB 3-as kapcsoló (Postamúzeum CC BY-NC-SA)
Fotó tulajdonos/ jogkezelő: Postamúzeum / Hajdú József (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Előző<- Következő->

LB 3-as kapcsoló

Kapcsolat Az oldal idézése ... további információ erről a gyűjteményről (dokumentum) (PDF) Távolság kiszámítása az aktuális helytől Archivált változatok Kijelölés összehasonlításra Gráf nézet

Leírás

Középállomású fali kis központ 1 fő és 3 mellékállomás számára. A doboz előlapjának felső részére és a doboz tetejére is felszereltek egy-egy 2 harangos csengőt, valamint 12 darab csavaros szorítót. Az előlap kihajtható. A kezelőlapon egy 3 állású, visszaugró befigyelő kulcs, alatta a 4 esőlemezes jelfogó, és 6 kapcsolóhüvely található. A központ tartozéka 2 db rövid, beszerelés nélküli zsinórpár. Feltehetően átalakítással létrehozott egyedi készülék. A készülék belsejében az egykori elválasztó falap megmaradt, tetején az indukciós tekerccsel. Az egykori telepek helyén a szerelvénylap egységei vannak. A kézibeszélő és az induktor hajtókarja hiányzik. Belső állapota szép, hiánytalan!

Anyag/ Technika

Fa, fém, bakelit /

Méretek

Súly
8,1 kg
Darabszám
1

Szakmai leírás

Valószínűleg a Posta Kísérleti Intézet alakított át LB III-ból LB I/3-as központot. A készülékről leszerelték a mikrofont, 2 kanálhallgatót és a ferde írólapot, így egy hosszúkás faszekrény állt rendelkezésre. 1 fő és 3 mellékállomás számára kialakított kis fali központ. A doboz tetejére 2 harangos, 2 tekercses váltóáramú csengőt, valamint 12 darab csavaros szorítót szereltek. Az előlap két csavar kicsavarása után kihajtható, a felső részén meghagyták a 2 harangos, 2 tekercses váltóáramú csengőt. Alatta a falemezt kivágták és egy fém szerelvénylapot szereltek. Felül egy 3 állású visszaugró befigyelő kulcs, alatta a 4 új típusú (vertikálisoknál használt) esőlemezes jelfogó, végül 6 hüvely található. A központ a helyközi vonal jobb kihasználása miatt középállomású. A központ tartozéka 2 db rövid, beszerelés nélküli zsinórpár. Az egykori készülék bal oldalán megmaradt az automata átváltó, rajta egy kézibeszélő. Jobb oldalon a 3 patkós induktor karja, a póthallgató akasztója és egy egyharangos csengő van. A készülék belsejében az egykori elválasztó falap megmaradt, tetején az indukciós tekerccsel. Az egykori telepek helyén a szerelvénylap egységei vannak. A belsejében még a régi távbeszélő készülék kapcsolási rajzszéle látható, a központ kapcsolási rajza rá van ragasztva. Forrás: Flaszik: Távíró és Távbeszélő-berendezések Leírása, Kapcsolása.

A következő válogatás része

Térkép
Készítés Készítés
1938
Magyarország
Készítés Készítés
1949
Magyarország
Felhasználás Felhasználás
1949
1937 1951
Postamúzeum

Tárgy itt található: Postamúzeum

Az 1885-1890 között alapított postamúzeumi gyűjtemény első állandó kiállítóhelyét 1955-ben nyitotta meg a budai postapalota toronyszobáiban. A...

Kapcsolatfelvétel

[Rekord frissítve: ]

Továbbfelhasználással, idézéssel kapcsolatos információk

Az ezen a weblapon található szöveges információk nem kereskedelmi célú felhasználás számára a Creative Cammons 3.0 licence szerint (Nevezd meg! - Ne add el! - Így add tovább! (CC BY-NC-SA 3.0) szabadon felhasználhatók. A felhasznált szöveges információk forrásaként kérjük, a webes elérhetőség mellett mindenképpen adja meg a tartalomszolgáltató múzeum, köz- vagy magángyűjtemény nevét is. A képi ábrázolásokra (fotókra) vonatkozó szerzői jogi szabályozások a nagy méretben megjelenített képek alatt találhatók (a képek nagy méretben a nézőképekre kattintva jeleníthetők meg). Amennyiben a nagy méretű képek alatt, a jogtulajdonos nevének megadásán túl nincs egyéb szabályozás, a képek nem kereskedelmi célú felhasználására is a Creative Cammons 3.0 licence érvényes. Kérjük, a múzeum, illetve a köz- vagy magángyűjtemény nevét, valamint a jogtulajdonos nevét (amennyiben az a múzeum nevétől eltérő) a publikációban minden esetben feltüntetni. A képi és szöveges tartalmak bármilyen kereskedelmi célú felhasználása kizárólag a közzétételért felelős múzeum, illetve köz- vagy magángyűjtemény engedélyével lehetséges.